2019-2020 Private School Boys All-State Teams

TAPPS 5A/6A & SPC

Name School Coach
Jonathan Alexandre Frisco Legacy Christian Cole Johnson
Imo Essien Dallas Bishop Lynch Kyle May
Avery Eugster San Antonio St. Mary’s Hall Barry Chamberlin
Chris Felix Houston Westbury Christian Tyler Guidry
Javier Francis Houston Westbury Christian Tyler Guidry
DA Houston Bellaire Episcopal Wayne Jones
Nehikhare Igiehon Austin St. Stephens Lamont King
Harrison Ingram Dallas St. Marks School of Texas Greg Guiler
RJ Keene Tomball Concordia Lutheran Bill Honeck
Noah Kon Houston Christian Ron Crandall
Andrew Laczkowski Dallas St. Marks School of Texas Greg Guiler
Tyler Lundblade Grapevine Faith Christian Matt Sayman
Jonathan Massie Houston St. Thomas Gary Hall
Drake Muller Dallas Greenhill Joel Sims
Rytis Petraitis Arlington Oakridge Andre Walker
Gavino Ramos San Antonio Antonian Prep Rudy Bernal
Connor Redrow Plano Prestonwood Christian Academy Jeff Clarkson
Colin Smith Dallas St. Marks School of Texas Greg Guiler
Jalen Tyson Plano John Paul II Dan Lee
Joseph Vinzant Midland Christian Chris Rybum

TAPPS 3A/4A

Name School Coach
Jacob Anderson Tomball Rosehill Taylor Marler
Austin Benigni The Woodlands Christian Academy Tanner Field
Truman Buchanon Lubbock Trinity Christian Brandon Gilbert
Caleb Ceasar Tomball Rosehill Taylor Marler
Ethan Duncan Lubbock Trinity Christian Brandon Gilbert
Jonah Eber Dallas Yavneh David Zimmerman
Koby Flores St. Thomas Episcopal Chris Twine
Melvin Holloway St. Thomas Episcopal Chris Twine
B. Jamari Gainesville Lone Star North Henry Thomas
D.J. Jones Arlington Grace Prep Richie Alfred
Bakari Lastrap The Woodlands Christian Academy Tanner Field
Brandon Lawrence Arlington Grace Prep Richie Alfred
Luke Mansfield The Woodlands Christian Academy Tanner Field
Cort Miller Midland Classical Barry Whitley
Tucker Nooe The Woodlands Christian Academy Tanner Field
Chanse Perkins The Woodlands Christian Academy Tanner Field
Mason Schwaber Dallas Yavneh David Zimmerman
Graham Stiefel Colleyville Covenant Academy Steve Turner
Austin Scheets Colleyville Covenant Academy Steve Turner
Noah Taylor Coram Deo Academy Fonzo Martinez

TAPPS 1A/2A

Name School Coach
Abed “Alex” Al Shamus Hunstville Alpha Omega Wes Jones
Harrison Allen Hunstville Alpha Omega Wes Jones
Mateus Blume Bryan Allen Academy Seth Thomas
James Bumstead Lubbock All Saints Episcopal Robert Brashear
Marlei Burrowes Cambridge School of Dallas Kyle Kelly
David Fuentes San Antonio Legacy Justin Lassiter
Wade Harper Conroe Covenant Christian Jeff Evans
Chris Horton Galveston O’Connell Derek Martin
Jackson Janes Lubbock All Saints Episcopal Robert Brashear
Evan Tijerina Victoria Faith Academy Dusty Lemke
Wade Williams Hunstville Alpha Omega Wes Jones
Parker Wilson San Antonio Legacy Justin Lassiter
Avery Yates Victoria Faith Academy Dusty Lemke