UIL GIRLS
November 30, 2020

Class 6A

1. Duncanville (7-0)
2. Cypress Creek (9-0)
3. Converse Judson (5-0)
4. Arlington Martin (5-0)
5. Plano (5-0)
6. Cibolo Steele (6-1)
7. Langham Creek (5-1)
8. Atascocita (6-0)
9. Desoto (5-0)
10. South Grand Prairie (5-1)
11. San Antonio Clark (3-0)
12. Jersey Village (7-0)
13. Shadow Creek (5-2)
14. San Antonio Reagan (5-1)
15 Allen (4-0)
16. Spring Westfield (2-0)
17. Houston Heights (4-1)
18. Denton Guyer (5-3)
19 Harlingen (5-1)
20 Tomball Memorial (6-1)
21. Lewisville Hebron (5-1)
22. Harker Heights (2-2)
23. Summer Creek (3-2)
24. Boswell (3-1)
25 Mesquite Horn (6-1)

Class 5A

1. Amarillo (1-0)
2. Cedar Park (5-1)
3. College Station (6-2)
4. Lubbock Cooper (7-0)
5. SA Veterans Memorial (5-2)
6. Timberview (5-2)
7. Wichita Falls Rider (5-1)
8. Beaumont United (2-0)
9. Boerne Champion (5-0)
10. Rudder (3-0)
11. Georgetown (6-1)
12. Leander Rouse (6-1)
13. CC Veterans Memorial (7-2)
14. Royse City (6-2)
15. Fort Bend Hightower (1-1)
16. Mansfield Legacy (6-1)
17. Lake Dallas (5-3)
18. Red Oak (5-2)
19 Medina Valley (6-2)
20 Kinghwood Park (7-0)
21. Princeton (7-0)
22. Grapevine (5-1)
23. McKinney North (4-1)
24. Brownsville Veterans (2-1)
25. Midlothian (3-2)

Class 4A 

1. Hardin-Jefferson (6-0)
2. Canyon (4-1)
3. Fredericksburg (5-1)
4. Brownsboro (6-0)
5. Hereford (2-0)
6. Boerne (6-0)
7. Glen Rose (7-0)
8. Lumberton (8-1)
9. Decatur (4-1)
10. Sunnyvale (6-1)
11. Stephenville (4-0)
12. Burnet (7-0)
13. Sinton (7-0)
14 Bullard (6-0)
15. Melissa (6-2)
16. Dallas Pinkston (4-2)
17. Levelland (2-0)
18. La Vernia (6-1)
19 Somerset (6-1)
20. Argyle (3-4)
21. Navasota (2-1)
22. Taylor (8-1)
23. Krum (4-3)
24. Devine (5-1)
25. Gilmer (6-0)

Class 3A

1. Shallowater (5-0)
2. Fairfield (3-0)
3. Winnsboro (5-1)
4. Mt Pleasant Chapel Hill (6-0)
5. Poth (0-0)
6. Idalou (6-1)
7. Canadian (7-1)
8. Jim Ned (4-1)
9. Wall (5-0)
10. Ponder (5-2)
11. Hitchcock (2-1)
12. Lexington (3-0)
13. Boling (8-0)
14. Gunter (5-2)
15. Edgewood (5-2)
16. Franklin (5-1)
17. Bishop (6-0)
18. Palacios (4-0)
19. Brownfield (3-1)
20. Woodville (5-3)
21. Brock (2-2)
22. Pottsboro (4-1)
23. Huntington (3-1)
24. Kountze (2-1)
25. Odem (4-3)

Class 2A

1. Muenster (6-0)
2. Lipan (4-1)
3. Panhandle (7-0)
4. Mason (3-1)
5. San Saba (5-0)
6. Martins Mill (6-1)
7. Gruver (1-1)
8. Wellington (2-1)
9. Timpson (5-0)
10. Douglass (6-0)
11. Cisco (4-0)
12. Tenaha (4-0)
13. LaPoynor (3-0)
14. Poolville (4-0)
15. Thorndale (4-1)
16. New Home (3-3)
17. Bland (2-0)
18. Sam Rayburn (5-0)
19. Yorktown (4-0)
20. Alvord (6-2)
21. Haskell (3-0)
22. Ropes (5-1)
23. Union Grove (5-0)
24. Harper (4-0)
25. Weimar (2-0)

Class 1A

1. Nazareth (3-2)
2. Veribest (3-0)
3. Dodd City (4-0)
4. Saltillo (2-1)
5. Sands (4-1)
6. Hermleigh (3-1)
7. Chireno (4-3)
8. Rocksprings (5-2)
9. Huckabay (4-2)
10. Rankin (6-0)
11. Eula (3-3)
12. Whiteface (4-1)
13. Borden County (3-1)
14. Munday (5-0)
15. Westbrook (5-1)
16. Brookesmith (1-0)
17. Milford (3-0)
18. McMullen County (5-0)
19. Iredell (5-0)
20. Lorenzo (2-0)
21. Moulton (1-1)
22. May (5-1)
23. Abbott (2-1)
24. Nueces Canyon (3-0)
25. Blackwell (2-1)