2019-2020 Private School Girls All-State Teams

TAPPS 5A/6A & SPC

Name School Coach
Amani Bartlett Houston Christian Matt Moore
Paige Bradley Dallas Bishop Lynch Andy Zihlman
Kenzi Carter Fort Worth Country Day Shelley Rains
Kennedy Chappell Mesquite Dallas Christian Calvin Miles
Tymberlin Criswell Houston The Village School Doug Brotherton
Jadyn Fife Argyle Liberty Christian Ken Burroughs
RyLee Grays Houston The Village School Doug Brotherton
Melissa Hornedo San Antonio Antonian Pat Harvey
Jada Malone Houston The Village School Doug Brotherton
Nakeeya McCardell Houston Kinkaid Stacey Marshall
Taylor Morgan Fort Worth All Saints Episcopal Tracey Stellato
Kendall Parker Plano Prestonwood Christian Holly Mulligan
Kiersten Rich Tomball Corcordia Lutheran Matt Neidigk
Ariele Rosborough Fort Worth Southwest Christian Larry Menendez
Arieona Rosborough Fort Worth Southwest Christian Larry Menendez
Ella Smith Houston St. Agnes Jeff Hollinger
Nevaeh Tot Plano John Paul II John Griffin
Sydney Ward Houston The Village School Doug Brotherton
Jordan Webster Plano Prestonwood Christian Holly Mulligan
Kionce Woods Dallas Greenhill School Darryn Sandler

TAPPS 3A/4A

Name School Coach
Leia Beattie Midland Classical Academy Carla Cunneen
Clare Blacklock Trinity Christian School Josh Bailey
Bonnee Busby Trinity Christian School Josh Bailey
Kassandra Chavez Legacy Christian Academy-Beaumont Dennis Skeadas
Valerie Coffey Faith Academy of Marble Falls Larry Berkman
Jennifer Coco Midland Classical Academy Carla Cunneen
Jaelyn Compton Lutheran High North John Slomchek
Abigail Crow Lubbock Christian School Brad Crow
Mara Dendy Lubbock Christian School Brad Crow
Alexa Elizondo Boerne Geneva Randy Evans
Bailey Freeman Faith Academy of Marble Falls Larry Berkman
Brooke Hooten Lubbock Christian School Brad Crow
Kori Kirk Midland Classical Academy Carla Cunneen
Katherine Lacy Boerne Geneva Randy Evans
Payton Leechele Trinity Christian School Josh Bailey
Yamilet Limas IDEA Donna College Prep Andrew Sierra
Geonna Monai Lutheran High North John Slomchek
Claire Simpson Trinity Christian School Josh Bailey
Madeline Stephens Lutheran High North John Slomchek

TAPPS 1A/2A

Name School Coach
Faylin Abernathy Wichita Falls Notre Dame Catholic Steve Smith
Jaiden Byrd Huntsville Alpha Omega Chris McCarty
Jami Campbell San Antonio Legacy Tom Wilson
Adriana Davenport San Antonio Legacy Tom Wilson
Ashley Faux Plano Coram Deo Jacob Holmen
Mackenzie Garrison Lubbock Southcrest Clay Stout
Paige Joslin Kingwood Covenant Prep Austin Lilley
Reagan Macha Wichita Falls Notre Dame Catholic Steve Smith
Larisa McHenry San Antonio Legacy Tom Wilson
Risa Olson Austin Waldorf Erik Olson
Ryenne Reiter Muenster Sacred Heart Jon LeBrasseur
Natalie Sadler Lubbock Southcrest Clay Stout
Taelor Sadler Lubbock Southcrest Clay Stout
Miranda Sekel Austin Waldorf Erik Olson
Kaci Wallace Athens Christian Prep Ron Raines
Havanna Wygal Plano Coram Deo Jacob Holmen