2020-2021 Student Assistants of the Year

6A

Name School Nominating Coach
Marquis Arline Atascocita Veronica Johnson
Bradyn Stewart Belton Jason Fossett
Brooke Garner Bowie Vickie Benson
Ashley Morris Denton Guyer Aunee Kilgore
Logan Peterson Eaton Ryan Trammel
Chloe Burgess Flower Mound Sherika Nelson
Kierra Allen FW Boswell Brian Blackburn
Andre Sotelo Katy Taylor Brian Nutt
Ayana Sandoval Laredo United Frank Gonzalez
Brenden  Mead SA Madison Chris Romine
Noah Sierra SA Marshall Bobby Jakich

5A

Name School Nominating Coach
Emily Hicks Abilene Wylie Amy Powell
Jorden  King Azle James Crafton
Ethan Sullivan-Cox Azle James Crafton
Dora Anne Cooper Cedar Park Donny Ott
Kyle Dean Frisco Centennial Justin Kauffman
Christian Dutcher Frisco Reedy Lance Boxell
Joe Celania Lovejoy Kyle Herrema
Ayomide Obafemi Mansfield Summit Emund Prichett
Valerie Medellin Mesquite Poteet Kory Mclver
Cameron Braun New Caney Matt Farmer
Isabella  Mcafee Pflugerville April Hundl
Raiven McDonald Wylie East Meaghan Hodapp
Emma Taylor Wylie East Meaghan Hodapp

4A

Name School Nominating Coach
Harvey  Guerra Bandera Brady Keane
Matthew Myers Burkburnett Danny Nix
Ben  Cunnius Decatur Drew Coffman
Avery Lane Decatur Lindsay Griffin
Edysson Sanchez-Guerrero Ferris Joshua Mcgee
Anael Araiza Fredericksburg HS Carrie Grona
Zy’miyah Green Mexia HS Carlos Daniels
Jessica  Soto Salado Kenny Mann
Ryan Searles Sanger HS Derek Hilliard
McKenzee  Fields Waco Connally Quinton Snell

3A

Name School Nominating Coach
Katy Higgins Bowie Joe Crabb
Sam Lathem Childress Wayne Parker
Landry Teran Childress Wayne Parker
Bailie Ragsdale Lone Oak Lesa Milsap
Adriana Flores Skidmore-Tynan Tim Stowe
Isabella Botello Slaton Tiffany Potts
Graham  Skinner Tatum Brett Carr

2A

Name School Nominating Coach
Shealee Guidry Brackett J.J. Guidry
Dylan  McPherson Christoval Bryan Blackwell
Kelsey Eisenbach Cisco Brent Kilpatrick
Zamorian Smith Grapeland Blake Doughty
Luis  Guillen Leon Matt Kirschner
Jairo Rodriguez Leon Matt Kirschner
Jonas Bucknum Mumford Aubrie King
Elvia Lara Schulenburg Phillip Eddins
TJ Medina Schulenburg Richard Hoogendorn
AJ Lake Thorndale Michael Williams

1A

Name School Nominating Coach
Karlo Arellano Ackerly-Sands Billy Grumbles
Kenneth McElyea Avery John Bell
Ja’Derrion  Ashley Calvert Michael Thomas
Demtress Porter Calvert Michael Thomas
Akshar Patel McMullen County Jeremy Mills
Kylee Moroney Nazareth Eric Schilling
Baylee Francis Richards Justin Bane

Private School

Name School Nominating Coach
Brendan  Chambers Grace Prep Grace Prep
Stephanie  Martinez SA Lutheran SA Lutheran
Mady Rodriguez SA Lutheran SA Lutheran