2019 Boys All-Region

TABC BOYS ALL-REGION CLASS 1A REGION 1
Carter  Abney 12 5’11” G New Home Coby Abney
Chris Albus 11 6’3″ F Whitharral Clayton Fryar
Zane  Allen 12 6’4″ P Borden County Bubba Edwards
Jackson  Davis 12 6’6″ P Happy Travis Dawson
Max DeHoyes 12 5’8″ G Lorenzo Freddy Tobias
Camden Edwards 11 6’3″ G Borden County Bubba Edwards
Jake Gerber 12 6’4″ F Nazareth Taylor Schulte
Bradley Hannon 12 6′ G McLean Brittin East
Chism Henderson 12 6’2″ P McLean Brittin East
Shea Jernigan 10 5’8″ G Shamrock Mike Prescott
Kaleb LeClair 11 5’9″ G New Home Coby Abney
Colton  Luther 10 5’8″ G Texline Coby Beckner
Cayden Mann 12 6’1″ G McLean Brittin East
Cy  Middleton 12 6′ G Happy Travis Dawson
Brady  Robb 12 6’1″ G Nazareth Taylor Schulte
Jordan  Rodriquez 12 6’1″ G Grady Chris Short
Diego  Sanchez 11 5’11” G Springlake Earth Daniel Gutierrez
Nathaneal Van Dijk 11 6’4″ F Nazareth Taylor Schulte
Kason Vigil 12 5’9″ G White Deer Dylan Cox
Brian Zacarias 12 6′ G Booker Shane Reagan
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 1A REGION 2
Giovanni Canaba Sr 6’1 G Sierra Blanca Ismael Ramirez
Nathan Chacon Sr 6’0 G Irion County  John Morrow
Desmond Flemons Sr. 6’1 G Paducah Brett Glaze
Issac Garibaldi Soph 6’2 PF Paducah Brett Glaze
Donovan Gonzales Sr 5’9 G Eden Travis Nicks
Aaron Hernandez Jr 5’9 G Jayton Ryan Bleiker
Anthony Hernandez Soph 6’0 G Knox City Jordan Carter
Francisco  Hernandez Jr 5’10 G Spur Russell Conrad
Wyatt Mills Sr. 6’2 F Sanderson Exalander Magallan
Karter Morris Sr. 6’1 P Aspermont Zach Morris
Mo Morrow Sr 6’3 G Irion Co. John Morrow
Titan Quigg Jr 5’10 G Rankin Colton Martin 
Hunner Rodgers Soph 6’6 F Eden Travis Nicks
Kobe  Roemisch Jr 6’0 G Hermleigh Sammy Winters
Noah Rosas Sr. G Menard Colby Rivas
Tye  Scogin Jr 5’9 G Jayton Ryan Bleiker
Pecos Smith Soph 5’11 G Jayton Ryan Bleiker
Cameron Thornton Jr. 6’1 G Munday Adrian Daniel
Karson Valentine Jr 5’11 F Ira Todd Wall
Jayton Warren Sr. 6’1 G Robert Lee Manny Gamboa
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 1A REGION 3
Chris  Boekhorst 10 6’7 C Saltillo Casey Riddle
Matthew Booth 12 5’10 G Eula Josh Fostel
Jr. Cervantez 12 6’0 G Strawn Evany Cervantes
Austin Earl 11 5’9 G Ector Blake Turner
Tanner Ford 11 6’3 F Graford Ty Tabor
Jaron Hammons 11 5’10 G Huckabay Seth Riddle
Xavier Harrison 11 6’6 C Graford Ty Tabor
Hunter Horner 12 6’1 F Slidell Casey Pierce
Chandler Hurst 12 6’2 G Priddy Curtis Hurst
Logan Morman 12 6’0 G Saint Jo Michael Wheeler
Tanner Parrish 12 6’1 G Bowie Gold-Burg Gordon Williams
Slayton Pruett 11 6’6 F Slidell Casey Pierce
Matthew Rigdon 10 5’10 G Richland Springs Jamie Rigdon
Layton Sharp 12 6’3 G Lipan Brent Gaylor
Bryce Shockley 12 5’8 G Lipan Brent Gaylor
Cade Smith 12 6’0 G Eula Josh Fostel
Jayden Stevens 12 6’0 G Dodd City Tyler White
Preston Tabor 12 6’1 G Graford Ty Tabor
Easton Vanover 10 6’2 G Slidell Casey Pierce
Luke Whiteley 12 6’3 G Lipan Brent Gaylor
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 1A REGION 4
Bryson Barrett 12 5’10” PG Neches Randy Snider
Cody Broussard 11 6’3″ F Moulton Kevin Fishbeck
Trisdon Bynum 12 5’10” G Oakwood Michael Ostlund
Key Davis 11 6’1″ G Oakwood Michael Ostlund
Tymarkeon Davis 12 6’5″ F Laneville Eddie Walker
Chris Flores 10 6’0″ P Rocksprings Jesse Rubio
Elijah Gamble Dime Box William Kubena
James Green 12 5’9″ PG Calvert Andre Ross
Isaac  Jackson 11 6’3″ G LaPoynor Dean Nuckolls
Hunter Matteauer 12 6’2″ G Chireno Corey Loverson
Colton  McCartney 12 6’1″ F McMullen Cty Shannon Taylor
Isiah Miller 10 5’11” G Waelder Jacob Garcia
Caleb Nieto 12 6’1″ G Moulton Kevin Fishbeck
Ricky Pedleton 11 F Milford David Ervin
Devaun Perkins 11 5’9″ G Leggett Dennis Stewart
Carlos Quistain 11 6’3″ F Neches Randy Snider
Jared  Sanchez 12 6’4″ F LaPoynor Dean Nuckolls
Jerimiah Sargent 11 5’10” G Oakwood Michael Ostlund
Taron Smith 12 5’7″  PG Milford David Ervin
Deric Torres 10 G Nordheim Carlton Williams
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 2A REGION 1
Brady Bailey 11 6’2″ F Wheeler Sonny Calhoun
DK  Blaylock 12 6’5″ G New Deal Kyler Bean
Abraham Bocanegra 12 5’11” G Sundown Kyle Igo
Jalin Conyers 11 6’5″ F Gruver Andrew Brockman
Trace Edwards 12 5’11” G Stamford Dean Edwards
Wade Halterman 12 6’5″ F Wink Jason Archibald
Garrett Hobbs 11 6’2″ F Floydada Adam Zepeda
Jackson Jarman 12 6’4″ G Farwell Shane Perkins
Jeffery Jefferson 12 5’9″ G West Texas Aron Graves
Kaison Kirkland 12 5’9″ G Panhandle Cory Lynch
Layton Reed 12 6’3″ G New Deal Kyler Bean
Kobe Richardson 12 6’0″ G Forsan Cory Richardson
Aaron Skiles 12 5’10” G Haskell Josh Webb
Cameron Smith 12 6’4″ F Clarendon Clint Conkin
Tristen Stice 11 6’2″ G Tahoka Lonnie Burnam
Arturo Tellez 12 6’2″ F Wellington Tim Webb
Trae Underwood 12 6’5″ G Sunray Rhyan Daugherty
Jonah Villanueva 11 5’9″ G West Texas Aron Graves
Austin Ward 12 5’10” G Plains Ron Welch
Seven Wilbur 12 5’9″ G Wellington Tim Webb
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 2A REGION 2
Autry  Blagg 11 6’1 G Windthorst Tyler Owens
Garrett  Celsur 11 5’9 PG Martins Mill Jake Bell
Major  Eldridge 11 6’6 F Muenster Lynn Cook
Jace  Givens 12 5’9 G Celeste Jeff Smith
Michael  Hawes 12 5’9 G Martins Mill Jake Bell
Josiah  Johnson 12 6’1 G Big Sandy Kerry Strong
Danny  Luttmer 11 6’5 F Muenster Lynn Cook
Dylan  Morrow 10 5’10 G Martins Mill Jake Bell
Merrick  Parkhill 12 6’1 G Lindsay Chris Cornelison
Ty  Patterson 12 6’3 F Linden Kildare Watkins
Jalen  Rector 12 6’0 G Celeste Jeff Smith
Cecil  Rodriguez 12 5’10 G Poolville Steven Stegall
Jaqueaderian  Scales 11 5’9 PG Clarksville Willie Coulter
Joshua  Shipman 11 6’4 G Big Sandy Kerry Strong
Jalen  Terry 12 6’0 G Olney Carl Pennington
Tyler  Tunnell 12 6’2 F Poolville Steven Stegall
Gerald  Turner 12 5’10 PG Carlisle Roland
Kody  Walterscheid 12 6’7 C Muenster Lynn Cook
Jacob  Willhelm 12 6’3 F Archer City Andrew Morris
Caleb  Wyatt 12 5’11 G North Hopkins Jeff Bell
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 2A REGION 3
Tate Abel 11 5’11 G Crawford Brent Elmore
Luke Alvis 12 6’3 F Woden Chase Phillips
Keizion Ashford 10 5’9 G Grapeland Cannon Earp
Tyrone Bailey 12 6’3 F Kerens Augustus Moore
Jordan Boykins 11 6’3 G Shelbyville David Schmitt
Mason Brittain 11 5’11 G Broaddus Darren Cook
Deco Bryant 12 5’11 G Grapeland Cannon Earp
Jay Buckley 11 6’1 G Shelbyville David Schmitt
Cole Fergusan 12 6’4 F Shelbyville David Schmitt
JaQualin Franks 12 6’0 G Tenaha Greg Jenkins
Rick Frauenberger 12 6’4 F Grapeland Cannon Earp
Duece Garrett 10 5’10 G Cushing Marlon Garrett
Jaren James 12 5’10 G Martinsville Danny Enloe
Hayden Jenkins 11 6’2 G Tenaha Greg Jenkins
Lance Mosley 11 6’2 G West Hardin Kenny Hoffpauir
Jay Thomas- Robinson 12 6’2 G Lovelady John Lowery
Jacob Splawn 12 6’1 G Evadale Jarrod Herrington
Case Sutherland 11 6’2 G Big Sandy Kevin Foster
Colby Thornton 11 6’5 F Slocum Bret Cockerham
Tyler Webb 10 6’3 G Bosqueville Tyler Holcomb
Collin Wilkerson 12 6’5 F newSummerfield David Sanders
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 2A REGION 4
Domonta Allen 12 6’0 G Snook C.Seelke
KaVondre Almeida 12 6’1 G Weimar M.McNeil
Javareyon Bailey 12 6’1 SF Hearne A.Daily
Ryan Brown 12 5’11 F Port Aransas K.Jones
Andrew Crenshaw 12 6’2 G Iola K.Benedict
Damion Dunn 11 5’10 G Hearne A.Daily
Genaro Elizondo 12 6’4 P San Isidro R.Garza
Julian Herrera 12 5’9 G San Perlita N.Garza
Dejon Johnson 12 5’11 F Stacey M.Flores
Tige Johnson 11 6’6 F San Perlita N.Garza
Conner Kreutziger 10 5’11 F Port Aransas K.Jones
KJ Macik 12 6’3 F Snook C.Seelke
Kannin Mikulik 11 5’11 G Flatonia C.Sodek
Jonathan Netro 10 5’10 G Flatonia C.Sodek
Kolby Neumeyer 11 5’9 G Thorndale J.Kovar
Ethan Powell 12 6’5 F Mason J.Keller
Thomas Ramsden 12 6’5 P Port Aransas K. Jones
Sam Reaves 6 6’5 G Thorndale J.Kovar
Micah Smith 10 6’2 G Hearne A.Daily
Luke Yellot 11 6’0 G Normangee T.Clayton
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 3A REGION 1
Israel  Adame 12 5-9 G Cisco Kevin Hearne
Cooper  Allen 12 6-5 F Brock Zach Boxell
Abraham Bonilla 12 6-0 F Spearman Craig Black
Omar  Boone 12 6-3 F Colorado City Barry Kimball
Chase Borchardt 12 5-9 PG Holliday Kyle Tucker
Colton  Chitsey 12 6-3 F Wall Brian Blackburn
Bryson  Daily 11 6-1 G Abernathy Nathan Branum
Isaiah Darter 12 6-3 F Childress Wayne Parker
Isaac Gonzales 12 6-1 G TLC San Angelo Kent Sherrill
Stephon Harris 12 5-11 G Childress Wayne Parker
Ryan Hartman 11 6-5 F Crane Chris Suttle
Gibson Hearne 11 6-0 G Cisco Kevin Hearne
Daniel  Mosley 12 6-5 F Bowie Jonathon Horton
Zach Muniz 12 6-0 G Brownfield Steve Rhodes
Blake Porter 12 6-5 F Dublin Will Parker
Josh  Servantez 12 5-11 G Shallowater Jay Lusk
Bradon Smith 12 5-10 PG Brock Zach Boxell
Tucker  Strealy 11 6-5 F Holliday Kyle Tucker
Scott Thomas 12 6-5 F Brock Zach Boxell
Shawn Yarbrough 12 6-0 G Tulia Derek Faught
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 3A REGION 2
Cade Acker 11 5’10” G Whitesboro Toby Sluder
Brayden Allen 12 5’11” G Edgewood Jay Jameson
Kai Barr 12 6’7″ F Pottsboro Greg Nix
Dodge Brown 12 6’0″ G Commerce Roger Brown
Daimion Collins 10 6’8″ F Atlanta Jarrod Boston
Shaw Franklin 12 6’2″ G Mineola Ryan Steadman
Eylan Goodwyn 12 6’4″ G Sabine Colby Carr
Obadiah Jones 12 6’3″ G Tatum Brett Carr
Sean Joyce 12 6’4″ F Edgewood Jay Jameson
Chandler King 12 6’4″ G Hughes Springs Jeremy Griffin
Braylon Lacy 12 5’10” G Life Oak Cliff Brandon Phillips
Charlie Powell 12 6’4″ G Atlanta Jarrod Boston
Lyrik Rawls 10 6’2″ G Jefferson Treston Dowell
Dominique Robinson 12 6’3″ F Dallas Madison Damien Mobley
Jerome Rogers 10 6’1″ G Dallas Madison Damien Mobley
Weslee Ross 12 6’1″ G Troup Darin Harley
Mason Sheppard 12 5’11” G Pilot Point Jeff Price
Casey Shields 12 6’0″ F Commerce Roger Brown
Samuel Tormos 11 6’2″ G Van Alstyne Russell Best
Josh Ukpe 12 6’2″ G Bonham Chris Williams
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 3A REGION 3
Christian Adams 12 6’3″ PG Central Heights Kevin Herron
Jacoby  Bishop 11 6’1″ G Coldspring Greg Devers
Valentin Catt 11 6’10” C Orangefield Jake McDonald
Ernest  Ceasar 10 5’6″ PG East Chambers Todd Sutherland
Alex Connell 12 5’10 G Buna Bryan Whitmire
Klayton Copeland 10 6’3″ F Malakoff Don Enis
Dametrious  Crownover 10 6’7 C Grandview Joel Moore
Kordell David 11 6’4″ G East Chambers Todd Sutherland
Josh  Foster 12 6’3″ PG Newton Jeff Parks
Allen Horace 11 6’6″ C Crockett Kadrian Bryant
Jace Leamon 12 6’2″ G Franklin Jake Russ
Ed Levi 12 6’2″ F Coldspring Greg Devers
Michael Masella 12 5’11” PG Grandview Joel Moore
Carson McManus 12 6’2 G/F Maypearl Justin Pinson
Alton Owens 12 5’9″ G Crockett Kadrian Bryant
Tanner Rambeau 10 6’4″ P Academy James Holt
Keshawn  Rice 12 6′ G Teague Chris Hair
Mychal Shed 12 6’1″ PG Teague Chris Hair
Alvin Stredic 12 6’7″ C Van Vleck Victor Pena
Kaderrious Thomas 12 6’2 G/F Malakoff Don Enis
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 3A REGION 4
Jackson Allen 12 6’5″ F Marion Jon Allen
Jordyn Arnette 11 6’3″ G Cole Noe Cantu
Spencer Bigner 12 6’1″ F Odem Tony Ramirez
Logan Bracamonte 11 6’4″ F Randolph Tim Gendron
Eddie Calzoncit 12 5’11” G Blanco Juston Weldon
Sam Chapman 12 6’4″ F Aransas Pass Glen Hayes
Joshua Chesney 10 6’5″ F CC London Ron Lawver
Ya’Monie Crawford 12 6’0″ G Cole Noe Cantu
Grant Glasson 12 6’4″ F CC London Ron Lawver
Dylan  Guzman 12 5’10” G Industrial Rusty Roe
A.J. Haines 10 5’9″ G Randolph Tim Gendron
Kenny Haynes 12 6’2″ F Edna Jeff Akin
Kolton James 12 6’0″ G Poth Kevin Wiatrek
Rocky Morris 12 6’0″ G Goliad Patrick Mackay
Austin Nunez 9 6’0″ G Randolph Tim Gendron
Evan Olivarez 9 5’8″ G Santa Rosa Juan Cipriano
Matthew Ramirez 12 5’7″ G Odem Tony Ramirez
Armando Ramos 11 5’10” G Falfurrias Edmond Perez
Case Thigpen 11 5’11” G Halettsville Scott Cottenoir
Jacob Wallace 12 6’4″ F Marion Jon Allen
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 4A REGION 1
Jalen Brattain 11 6’7 F Seminole David Williams
Griffin  Brosowski 12 6’5 G Perryton Dustyn Klafka
DreShawn Conwright 12 5’9 G Estacado Tony Wagner
Jakeevian Ford 12 5’10 G Levelland Jordan Elam
Jonathan  Garcia 11 6′ G Clint James Moreno
Wilson  Hicks 12 6’3 G Decatur Drew Coffman
Kendarius Horton 12 5’10 G Burkburnett Danny Nix
Brett Leach 11 6’3 G Andrews Matthew Walker
Cage Rieger 11 6′ G Decatur Drew Coffman
Jordan Riley 12 6’4 G Greenwood Nate Bridges
Matthew  Simpson 11 6’2 G Estacado Tony Wagner
Ethan Southard 12 6’7 C Decatur Drew Coffman
Skyler  Stillwell 11 6’3 G Stephenville Bill Brooks
Zach Strong 11 6’4 F Brownwood Nadir Dellah
Mark Tate 12 5’9 G Graham Marcus Morris
Max Valentino 12 6’5 G Argyle Russell Perkins
Alonzo  Wesley 12 6’4 G Snyder Lee Scott
Brandon White 12 6’6 G Argyle Russell Perkins
Donald  Young 12 6’2 G Estacado Tony Wagner
Ernest Young 9 5’11 G Hirshci Donald Hedge
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 4A REGION 2
Beau Bragg 10 6’5 F Crandall Stan Short
Tyler Carson 12 6’7 F Spring Hill Tim Ender
Trae Clayton 9 6’4 F Faith Family Brandon Thomas
Caleb Daily 12 5’10 G Mabank Tracy Carter
Dyriel Empy 12 6′ G Wilmer-Hutchins Thomas Billups
Rakeim Gary 12 6′ G Faith Family Brandon Thomas
Noah Ghormley 12 6’1 G Crandall Stan Short
SamaZha Hart 12 6’8 F Pinkston Cedric Griffin
Luis Hernandez 12 6’1 G Castleberry Burt Beasley
Daniss Jenkins 12 6’3 G Hillcrest Von Harris
Cameron Jones 12 5’8 G Paris Billy Steed
Ronald “Tre” Jones 12 6’5 F Kennedale Doug Groff
Jakevan Leftridge 12 6’5 G Wilmer-Hutchins Thomas Billups
Zahad Munford 12 6’4 G Carter Lyndon Love
Kyree Rodgers 12 6’4 G Carter Lyndon Love
Hayden Smith 12 6’1 G Aubrey Kyle Smith
Karson Stastny 11 6’4 G Celina Bobby Stastny
Seth Thomas 12 6’3 G Kilgore Jeff Coleman
Jordan Walsh 9 6’7 F Faith Family Brandon Thomas
Kamron Woods 12 6’3 G Pleasant Grove Dwight McCowan
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 4A REGION 3
Jordyn Adams 12 6’4″ G Silsbee Joe Sigler
Reggie Adams 11 6’4″ G Midlothian Heritage Andrew Slye
Bryan Ash 12 6’6″ Lorena Matt Jackson
Carnal August 12 Yates Greg Wise
Korie Black Connally Quinton Snell
Braelon Bush 11 5’9″ G Silsbee Joe Sigler
Darius Dugas 12 6’2″ PF Huffman Scott Barrett
Je’Juan Forward 11 6’2″ G Connally Quinton Snell
Bruce Green 12 6’0″ G Hardin-Jefferson Clay Davis
Gage  Hulse 12 6’1″ SG Huffman Scott Barrett
Breyden Jones 12 6’4″ Life Waxahachie Eddie Berumen
Mason Mathers 12 6’7″ Life Waxahachie Eddie Berumen
Devon McCain 12 6’4″ G Silsbee Joe Sigler
Stephen  Morris 12 Furr Rodney Lewis
Antwon Norman 11 Yates Greg Wise
Jason  Persohn 12 6’5″ F Hardin-Jefferson Clay Davis
Antwan  Stephens 12 5’8″ China Spring David Ellis
Eli Stephens China Spring David Ellis
Joquarius Valrie 11 G Yates Greg Wise
Matt Wages 12 6′ SG Palestine J.J. Johnson
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 4A REGION 4
Santiago Arguijo 11 5’11 G Pleasanton Ricardo Marquez
Ja’Ron Carver 11 6’2 P Taylor Michael Williams
Christian  Grace 12 6’0 PG Needville Patrick Oliver
Brian Luis 11 6’0 PG West Oso Richard Jackson
Ben  MacKay 12 5’11 PG Boerne Kimble McHone
Parker  McKurdy 12 5’10 G Liberty Hill Barry Boren
Konnor McMahon 11 6’0 G Rockport Fulton Damien Bates
Ke’Eric Moore 12 5’10 PG Navasota Chris Randolph
Carsen  Perkins 11 6’0 PG Liberty Hill Barry Boren
Tyrin Preston 12 6’3 P Navasota Chris Randolph
Daniel Rinza 11 6’2 G Port Isabel Mike Hazelton
Gus  Sanchez 11 5’9 G Hidalgo Gus Sanchez
Zach Shaver 12 6’5 P Salado Kenny Mann
Phillip Trevino 12 5’10 G Hondo Arsenio Geter
Jacob Villareal 12 5’10 G King Tres Garcia
Marcus  Villareal 11 5’6 PG Sinton Jimmy Woodin
Cash Walker 11 6’2 F Devine PJ Wells
JT Watson 12 6’2 G Fredericksburg Tim Kaman
Nathan Wiatrek 12 5’9 G LaVernia Anthony Elizondo
Demari Williams 10 6’5 G Fulshear Brett Nixon
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 5A REGION 1
Avery Anderson 12 6’2 G Northwest Travis Edwards
Devin Avent 11 5’11 G Brewer Jason Porostovsky
Cortland Blake 12 6’5 F Brewer Jason Porostovsky
De’Quadrick  Butler 12 5’10 F Lubbock Monterey Jeremy McFerrin
Ty Caswell 12 6’7 G Rider Cliff McGuire
DeCorian Clark 12 6’4 F OD Wyatt DeMarqus James
Sammy Freeman 12 6’10 P Northwest Travis Edwards
RJ Hampton 11 6’5 G Little Elm Rusty Segler
Baylor Hebb 11 6’1 G Colleyville Heritage Stephen Hamrick
Tre Hester 12 5’11 G Birdville Jeff Fitch
Anthony Hunter 12 6’2 G Burleson Centennial Trovocie Jackson
Akuel Kot 12 6’1 G Palo Duro Jeff Evans
Sam Martin 12 6′ G Burleson Joey Martin
Ben Moffat 12 6’8 F Rider Cliff McGuire
Tristen Newton 12 6’5 G EP Burges Paul Gutierrez
Bryce Okpoh 12 6’6 F The Colony Cleve Ryan
Ronnie Sanders 12 6’3 G Crowley Gary Collier
CJ Smith 12 5’9 G Mansfield Timberview Duane Gregory
Trevian Tennyson 12 6’3 G Mansfield Legacy Cornelius Mitchell
Trazarien White 12 6’6 G Mansfield Timberview Duane Gregory
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 5A REGION 2
Zeke Bennett 12 6’0 G Midlothian Steve Middleton
Jarren Cook 11 6’3 G Newman Smith Percy Johnson
Xavier Cork 12 6’9 P Sulphur Springs Richard Cipoletta
Bradon Frazier 11 6’7 P McKinney North Daryll Craft
Kavon Freeman 12 6’4 G/F Dallas Adams Juan Rivas
Isaiah Lewis 12 6’6 G/F Lone Star Keith Connor
Kolby McSpadden 11 6’3 G Lovejoy Kyle Herrema
Mike  Miles 11 6’2 PG Lancaster Ferrin Doughlas
Marvin Mims 12 6’1 G Lone Star Keith Connor
Darry Moore 12 6’5 F John Tyler Cedeno Clark
Antonio Patterson 10 6’5 G SOC James Mayes
Zion  Richardson 12 6’4 PG Liberty Stephen Friar
Marcus Sasser 12 6’3 G Red Oak Jason Sasser
Reilly Seebold 11 6′ G Highland Park David Piehler
Donovan Souter 12 6’2 G Frisco Heritage Jibran Kelley
Wade Taylor 10 6′ G Lancaster Ferrin Doughlas
Cobe Williams 12 6’0 PG Kimball Nick Smith
Keaston Willis 12 6’3 G Sulphur Springs Richard Cipoletta
Natron Wortham 11 6’3 F Lufkin JT McManus
Kyle Wright 12 5’10 G Texas High Keith Jones
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 5A REGION 3
Max Armer 12 6’1 G Barbers Hill Chris Pennington
Dayton Booker 12 5’8 G Texas City Chris Mason
Eddie Burgess 12 6’8 C Pfl. Connally Bradley Washington
Karson Cater 12 5’9 G Cedar Park Blake Brown
Nathan  Clover 11 6’8 C PA Memorial Alden Lewis
Korbin(KJ) Cunningham 12 6’2 G Bryan Rudder Mike Carrabine
Reuben Fatheree II 10 6’8 C Richmond Foster Reuben Fatheree Sr.
Chris Felix 10 6’3 G Hightower Stephen Woods
Bryce Griggs 9 6’1 G Hightower Stephen Woods
Ronald Harleston 12 6’2 G/F Madison Craig Maura
Hayden  Hefner 11 6’5 G Nederland Brian English
Tyron Henry 12 5’9 G Shadow Creek David President
Cade Kortan 12 5’11 G College Station JD Sullivan
Kenneth Lofton JR 11 6’6 F PA Memorial Alden Lewis
Tyrone Perry 12 6’3 G Pfl. Connally Bradley Washington
Kylin Robinson 12 5’10 G Pfl. Connally Bradley Washington
Pierre  Sanders 11 5’10 G Hutto Ignatius Caraway
Jamal Shead 11 6’2 G Manor Anthony Swain
Pierce Spencer 11 6’2 G Lake Creek Shannon Spencer
Kaleb Stewart 10 6’0 G Crosby Edwin Egans
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 5A REGION 4
Enzo Arnold 12 6’2 G/F Dripping Springs Craig Swannack
Brian Batts 12 6’1 G Austin LBJ Freddie Roland
Xavier Callandret 12 6’3 F CC Miller Maurice Bastian
Matthew Duron 12 6’1 G Laredo Martin Hector Noyola
Caleb Garcia 12 5’9 G SA Harlandale Eric DeLosSantos
Nathan Ghavidel 12 5’10 G Boerne Champion Chris Adamek
Jelen Hanspard 12 6’0 G SA Harlan Jarvin Hall
Nathan Hernandez 12 6’8 F SA Southwest Caesar Smith
Jalen Jackson 12 5’10 G SA Wagner Rodney Clark
Thomas Mackey 11 6’1 F SA Highlands Lorenzo Pena
Isaiah Miller 12 6’1 G SA Sam Houston Erik Coleman
Ryan Nurenberg 11 5’10 G CC Ray Brandon Bourg
Journee Philips 11 6’2 G/F SA Wagner Rodney Clark
Steven Quintero 11 5’11 G SA Southside Shawn Dalbert
Bralyn Sanchez 12 6’0 G SA Sam Houston Erik Coleman
Donyae Suarez 12 6’3 F SA Brackenridge Joey Isaac
Jordan Teal 11 6’2 G Austin LBJ Freddie Roland
Josiyah Thorn 12 6’8 C Austin Reagan Chris Thomas
Nelson Vasquez 11 6’0 G Laredo Martin Hector Noyola
Abraham Viera 11 6’3 F Kerrville Tivy Brian Young
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 6A REGION 1
Tariq Aman 12 5’10” G Coppell Clint Schnell
Tahlik Chavez 12 6’1″ G Mansfield Lake Ridge Donte Wilson
Jakobe Coles 11 6’9″ F Denton Guyer Grant Long
Isaiah Crawford 12 6’6 CG North Crowley Tommy Brakel
Joseph  De’Ana 12 6’3′ G El Paso Americas Mike Brooks
Marcus Ervin 11 6’3 G Euless Trinity Mark Villines
Keyone George 9 6’4″ G Lewisville Brian Miller
Angel Gutierrez 12 6’5″ F El Paso Americas Mike Brooks
Brandon Haddock 12 6’1″ G Southlake Carroll Eric McDade
De’Vion  Harmon 12 6’2 G Denton Guyer Grant Long
Jarius Hicklin 12 6’1″ G Desoto Chris Dyer
Karlyn Kenner 12 6’2″ G South Grand Prairie Brandon Bennett
Andre  Nunley 12 5’9″ G Euless Trinity Mark Villines
Micah Peavy 11 6’7″ G Duncanville David Peavy
Genuwine Powell 12 6’3″ G Odessa Permian Tim Thomas
Jahmi’us  Ramsey 12 6’5″ G Duncanville David Peavy
Ayaan Sohail 12 E P Coronado David Ortega
Drew  Timme 12 6’10” F Richardson Pearce Marc Johnson
Jalen  Wilson 12 6’8″ G Denton Guyer Grant Long
Isaiah Wyatt 12 6’3″ G North Crowley Tommy Brakel
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 6A REGION 2
Max Abmas 12 6’0 G Dallas Jesuit Chris Hill
John Achebe 12 6’2 F Wylie Stephen Pearce
Shamir Bogues 11 6’3 G Ellison Alberto Jones
Greg Brown III 11 6’9 F Vandergrift Cliff Ellis
Aaron Davis 12 6’4 F Klein Glenn Arnold
Dylan Disu 12 6’8 F Hendrickson Dustin White
Christyon Eugene 12 6’2 G Spring Cody Glass
Godsgift Ezedinma 11 6’7 F Waco Midway Matt Brown
Chris Harris Jr. 12 6’2 G South Garland Dominique Parker
Delor Johnson 12 6’4 G Cy Ranch Mason Huffmeister
Cody LeBlanc 12 6’0 G Mesquite Donald Curts
Julius Marble 12 6’8 F Dallas Jesuit Chris Hill
Bonke Maring 12 6’8 F Cy Springs Larry Boykin
Tyrese Maxey 12 6’2 G South Garland Dominique Parker
Kharee McDaniel 12 5’9 G Klein Forest Cary Black
Ja’Mare Redus 12 6’0 G Ike James Johnson
J’Wan Roberts 12 6’7 F Shoemaker Brandon Gilbert
Calvin Solomon 12 6’6 F Klein Forest Cary Black
Isaiah Stevens 12 5’11 G Allen Joe McCullough
Samuell Williamson 12 6’7 G Rockwall Quincy Williams
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 6A REGION 3
John Argue 12 6’8 F Clear Lake Tommy Penders
Keimann Capers 12 6’6 F Northshore Sam Benitez
LJ Cryer 11 6’0 G Morton Ranch Khris Turner
Dalon Deaon 12 6’3 G George Ranch Charlie Jones
Nick Gazales 12 6’3 G Atascocita David Martinez
Chris Green 12 6’1 G Sam Houston Ralph Barreras
Kasen Harrison 11 6’1 G Beaumont United David Green
Javontae Hopkins 12 5’10 G Travis Craig Bronson
Javon Jackson 10 6’2 G Summer Creek Kenneth Coleman
Jordan Johnson 12 6’3 G Strake Jesuit Dominic Amorosa
Eddie Lampkin 11 6’10 F Morton Ranch Khris Turner
Justin Lawson 12 6’7 F Humble Lair Crawford
Tramon Mark 11 6’5 G Dickinson Jason Wilson
Jordan Marshall 12 6’5 F Dawson Mark Barre
Danny McAdory 11 6’6 F Bush Brandon Gay
Jaron Presley 12 6,1 G Cinco Ranch Neil King
Noah Thomason 12 6’4 G George Ranch Charlie Jones
Colin Warren 12 6’2 G Elkins Albert Thomas
Donovan Williams 12 6’5 G Elkins Albert Thomas
Jesse Zarzuela 12 6’3 G Spring Woods Joe Gibson
TABC BOYS ALL-REGION CLASS 6A REGION 4
KJ Adams 10 6’6 F Westlake Robert Lucero
Will Baker 12 7′ C Westlake Robert Lucero
Coleton Benson 10 6’1 G Bowie CC Collier
Ryan Bormann 12 6′ G Lake Travis Clint Baty
Alijah Commithier 12 6’4 F Steele Lonnie Hubbard
Kwabena Davis 12 6’2 G Steele Lonnie Hubbard
Dante Galvan 12 5’10 G Pharr North Jaime Gongora
Elian Gonzalez 11 6′ F Los Fresnos Marco Hinojosa
Dhimani Hernandez 12 6’7 F Judson Victor Lopez
Jose Herrera 11 5’9 G Nixon Pete Solis
Zach Keller 12 6’1 G Johnson Jay Keller
Langston Love 10 6’3 G Steele Lonnie Hubbard
Joel Pena 12 6′ G Nixon Pete Solis
Andy Pompa 12 6′ G United Archie Ramos
Angel Salinas  12 6’1 G Economedes Carlos Ramos
Jacari Sanders 12 6′ G Brennan Coty Cowgill
Noah Sekinger 12 6’5 F Vela Lucio Rodriguez
Foro Villareal 12 6’5 F Alexander Luis Vadez
Brendan Wenzel 12 6’6 Oconnor Brett Jewasko
Louis Yebra 10 6’4 G Rowe Jose Yebra