Boys Rankings2018-12-10T12:07:00+00:00

2018-2019 TABC Boys Rankings – Dec. 10

Class 1A

1. Lipan (12-1)
2. Nazareth (8-1)
3. LaPoynor (9-2)
4. Graford (9-1)
5. McLean (0-0)
6. Neches (5-7)
7. Jayton (0-0)
8. Slidell (9-5)
9. New Home (11-1)
10. Moulton (7-7)
11. Waelder (4-3)
12. Eula (11-3)
13. Dime Box (8-3)
14. Priddy (11-2)
15. Laneville (7-6)
16. Oakwood (0-0)
17. Texline (7-1)
18. Borden County (3-2)
19. Grady (7-2)
20. Paducah (4-0)
21. Happy (6-4)
22. Morton (4-2)
23. Coolidge (5-1)
24. Milford (0-0)
25. Leggett (4-4)

Class 2A

1. Shelbyville (13-1)
2. Muenster (0-0)
3. Gruver (0-0)
4. Woden (12-0)
5. Grapeland (3-1)
6. Tenaha (0-0)
7. Martins Mill (10-1)
8. Clarksville (2-2)
9. Thorndale (5-2)
10. Big Sandy (8-2)
11. Celeste (4-1)
12. West Texas (0-0)
13. Sanford Fritch (5-2)
14. New Deal (3-2)
15. Port Aransas (16-5)
16. San Perlita (12-2)
17. Cushing (8-0)
18. Snook (7-2)
19. Hearne (4-1)
20. Albany (1-0)
21. Floydada (10-2)
22. Broaddus (9-3)
23. San Isidro (11-1)
24. Sundown (2-0)
25. Tom Bean (9-2)

Class 3A

1. Brock (11-2)
2. East Chambers (0-0)
3. Madison (3-10)
4. Bowie (6-5)
5. Commerce (10-3)
6. Grandview (6-7)
7. London (7-3)
8. Randolph (12-0)
9. Cole (12-3)
10. Shallowater (4-2)
11. Marion (4-4)
12. Brownfield (6-2)
13. Teague (4-3)
14. Coldspring (11-1)
15. Wall (13-0)
16. Tatum (5-3)
17. Aransas Pass (8-8)
18. Edgewood (9-1)
19. Odem (5-6)
20. Crockett (7-1)
21. Peaster (9-3)
22. Pottsboro (12-0)
23. Van Alstyne (7-6)
24. Lytle (7-0)
25. Jefferson (5-1)

Class 4A

1. Wilmer Hutchins (11-2)
2. Silsbee (5-4)
3. Yates (5-1)
4. Faith Family (10-5)
5. Carter (9-4)
6. Liberty Hill (12-2)
7. Dunbar (3-9)
8. Kennedale (14-1)
9. Lincoln (6-6)
10. Estacado (6-6)
11. Palestine (10-1)
12. Argyle (9-5)
13. Clint (9-5)
14. Decatur (12-2)
15. Connally (5-4)
16. Waxahachie Life (8-5)
17. Spring Hill (14-2)
18. Hardin Jefferson (13-4)
19. LaMarque (7-7)
20. Needville (6-4)
21. Lorena (12-1)
22. Burkburnett (9-6)
23. West Oso (8-3)
24. Seminole (9-3)
25. Pleasanton (10-1)

Class 5A

1. Timberview (14-0)
2. Northwest (11-4)
3. Lancaster (9-1)
4. Shadow Creek (11-4)
5. Wagner (9-3)
6. Red Oak (13-3)
7. The Colony (12-2)
8. Sulphur Springs (10-4)
9. Austin LBJ (6-2)
10. PA Memorial (9-5)
11. Pflugerville Connally (8-5)
12. South Oak Cliff (9-6)
13. Little Elm (8-5)
14. Hightower (10-5)
15. Frisco Liberty (7-6)
16. Brewer (9-2)
17. College Station (14-1)
18. Rider (7-3)
19. Barbers Hill (12-3)
20. Burges (10-3)
21. Palo Duro (9-0)
22. SA Houston (8-5)
23. Kimball (5-7)
24. Rudder (10-4)
25. A&M Consolidated (10-1)

Class 6A

1. Denton Guyer (10-2)
2. Allen (13-1)
3. Rockwall (12-3)
4. Lake Travis (15-0)
5. Pearce (10-4)
6. Dallas Jesuit (11-0)
7. South Garland (10-4)
8. North Crowley (14-1)
9. North Shore (11-1)
10. Waxahachie (8-2)
11. Elkins (13-4)
12. Houston Sam Houston (11-3)
13. Wylie (12-2)
14. Midway (11-4)
15. Killeen Shoemaker (12-3)
16. Morton Ranch (12-3)
17. Klein Forest (9-3)
18. Desoto (8-4)
19. Westlake (12-2)
20. Duncanville (7-6)
21. Beaumont United (6-3)
22. Laredo Nixon (14-2)
23. Eisenhower (8-3)
24. South Grand Prairie (7-7)
25. Steele (9-4)