2021-2022 UIL Boys All-State Teams

6A

Player Name School Coach
Camron Amboree Shadow Creek David President
Anthony Black Duncanville David Peavy
Anariss Brandon Judson Victor Lopez
Jaylen Crocker-Johnson Warren Kyle Smith
Zuby Ejiofor Garland Randy Love
Tracy Godfrey Frenship Paul Page
Jaden Greathouse Austin Westlake Robert Lucero
Rylan Griffen Richardson Kevin Lawson
Ron Holland Duncanville David Peavy
Chris Johnson Ft. Bend Elkins Albert Thomas
Angel  Johnson Atascocita David Martinez
Tre Johnson Lake Highlands Joe Duffield
Seth Jones Dickinson Jason Wilson
Jamyron Keller Killeen Ellison Alberto Jones
KyeRon Lindsay Denton Guyer Grant Long
Jordan Mason Clark Steve Sylestine
Jesaiah McWright Cypress Falls Rich Flores
Austin Nunez Wagner Rodney Clark
Cason Wallace Richardson Kevin Lawson
Ja’Kobe Walter McKinney Wes Watson

5A

Player Name School Coach
Terrance Arceneaux Beaumont United David Green Jr.
Sam  Bradford Goose Creek Memorial Jamaal Haymon
Braxton Burdick Boerne Champion Chris Adamek
Micah Clark Lancaster Ferrin Douglas
Trae Clayton Kimball Nicke Smith
Trevor Frank Katy Paetow Michael Niemi
PJ Haggerty Crosby Edwin Egans
Brendan Hausen Amarillo Jason Pillion
KJ Lewis EP Chapin Rodney Lewis
Nazar Mahmoud Leander Rouse Shane Krause
Arterio Morris Kimball Nicke Smith
Donovan O’day TImberview Duane Gregory
Jesse Peart Boerne Champion Chris Adamek
Devin Peters-Teague Newman Smith Percy Johnson
Nicholas Shogbonyo M. Summit Emund Prichett
Anthony Sierras Liberty Hill Barry Boren
Drew Steffe Frisco Memorial Quinton Gibson
Jared Washington Timberview Duane Gregory
Chendall Weaver Timberview Duane Gregory
Wesley Yates Beaumont United David Green Jr.

4A

Player Name School Coach
Kreeland Avery Estacado Tony Wagner
Glenn Bishop Stafford David Montano
JJ Boling Van Alstyne Russell Best
TJ Caldwell Oak Cliff Faith Family Brandon Thomas
Daylon Dickerson Kaufman Matt McLaughlin
Christopher Evans Center Hiram Harrison
Randon Fontenette Brazosport T. Pittman
Josh Goings Salado Joe Brown
Jared Harris Silsbee Joe Sigler
Kemper Jones Canyon Travis Schulte
Jaelyn Lee Paris Billy Steed
Kenneth Lewis Washington Vincent Grayson
Devin Lewis Dallas Carter Lyndon Love
Quran McKinney Yates Greg Wise
Dre’lon Miller Silsbee Joe Sigler
TJ  Newton Burkburnett Danny Nix
Matthew Soto Somerset Bryan Penna
Devin Styles Boerne Kimble McHone
Brandon Walker Oak Cliff Faith Family Brandon Thomas
Ernest Young WF Hirschi Donald Hedge

3A

Player Name School Coach
Ryken  Autry Marion Jon Allen
Trey Blackmore Cole Noe Cantu
Jayden Boyd Tatum Brett Carr
Camden Brock Lorena Matt Jackson
Percy Chavis Diboll James Davis
Christian Dorsey Hitchcock Christopher Jordan
Darion Franklin L R Academy James Holt
Tramar Gilbert Peaster Neil Graves
Tyshon Harris Commerce Colton Reynolds
Hayden Helton Franklin Jake Russ
Pierre Hunter Dallas Madison Damien Mobley
Nathan Jones Brock Zach Boxell
Jesse Klein Callisburg Shad Reed
Silas Livingston Cole Noe Cantu
Cooper Lusk Shallowater Jay Lusk
Travon McCaslin Tulia Cody Rushing
Mason Roe Industrial Rusty Roe
Donny Thomas Bishop Daniel Castro
Chris Whitten City View Bobby Morris
Latrelle Wright Dallas Madison Damien Mobley

2A

Player Name School Coach
Terry Bussey Timpson Alex Cloudy
Jmaury Davis Clarendon Boston Hudson
Reagan Fiedler New Home Koby Abney
Cooper Gracey LaPoynor Jim Reid
Keyshaun Green Flatonia Chris Sodek
Ryan Harris Beckville Tim Ender
Dawson Hearne Cisco Kevin Hearne
Kristopher Jones Port Aransas Kristopher Jones
Carson Mathis North Hopkins Kelley Clark
Ja’Tyrian Moore Tenaha Kadrian Bryant
LaMarcus Penigar Clarendon Boston Hudson
Tripp Phillips Lipan Brent Gaylor
Elliot Ramirez Freer Philip Ramirez
Bryson Rodriguez Mumford Aubrie King
Jaron Slaton Christoval Bryan Blackwell
Garrett Smith Lipan Brent Gaylor
Jace Todd Milano Lee Essman
Chris Urbina Olton Bobby Workman
Omarian Wiley Grapeland Blake Doughty
Julius Williams Italy Desmond Guy

1A

Player Name School Coach
Kaiden Bridges Calvert Michael Thomas
Dustin Bryant Wildorado Connor Copley
Trevin Coffell Irion County John Morrow
Risten Cook Chireno Darren Cook
Evan Deleon Springlake Earth CJ Castillo
Ashton Galvin Dodd City Mike Scarbrough
Jordan Harrison Irion County John Morrow
Jackson Hollis Electra Ryan Quillen
Trent Lemley Graford Jeff Bell
Noel Lozano Texline Coby Beckner
Will Luther Texline Coby Beckner
Marc Matthews Graford Jeff Bell
Andrew Redburn Saltillo Casey Riddle
Colin Roberts Graford Jeff Bell
Julius Stevenson Trinidad Bo Martin
Ely Terry San Perlita Nate Garza
M.J. Thomas Calvert Michael Thomas
Nathaniel Williams Jayton Ryan Bleiker
Braylon Williams Nordheim Carlton Williams
Gunnar Wilson Dodd City Mike Scarbrough