UIL GIRLS
November 29, 2021

Class 6A

1. Desoto (7-0)
2. Plano East (5-1)
3. Duncanville (12-2)
4. Keller (8-1)
5. Tompkins (9-0)
6. Summer Creek (11-1)
7. Plano (9-1)
8. Shadow Creek (11-1)
9. Spring Branch Memorial (11-3)
10. San Antonio Clark (12-2)
11. South Grand Prairie (7-2)
12. Austin High (8-2)
13. Frenship (6-2)
14. San Antonio Johnson (9-4)
15. Clear Brook (9-2)
16. Tomball Memorial (8-1)
17. Laredo United South (11-4)
18. Atascocita (8-6)
19. Cedar Hill (9-5)
20. Braswell (8-2)
21. Deer Park (11-2)
22. Converse Judson (10-3)
23. Plano East (5-1)
24. Fort Bend Dulles (9-5)
25. Langham Creek (8-5)

Class 5A

1. Cedar Park (13-0)
2. Lubbock Cooper (7-0)
3. Frisco Liberty (10-3)
4. Amarillo (6-2)
5. Pflugerville Hendrickson (8-0)
6. Frisco Memorial (10-3)
7. El Paso Andress (9-0)
8. Mansfield Timberview (6-3)
9. McKinney North (7-1)
10. Georgetown (7-2)
11. Crandall (8-1)
12. Montgomery (8-0)
13. CC Veterans Memorial (13-1)
14. Grapevine (10-2)
15. Kingwood Park (7-2)
16. Royse City (11-2)
17. El Paso Chapin (12-1)
18. Barbers Hill (7-1)
19. El Paso Burges (7-1)
20. Boerne Champion (7-2)
21. Caprock (5-1)
22. Manvel (12-2)
23. Lake Dallas (5-3)
24. Frisco Lebanon Trail (10-2)
25. Pflugerville (7-3)

Class 4A 

1. Hardin-Jefferson (8-1)
2. Argyle (10-0)
3. Canyon (5-2)
4. Levelland (8-1)
5. Boerne (11-1)
6. Brownsboro (6-1)
7. Fredericksburg (9-1)
8. Glen Rose (9-1)
9. Decatur (7-1)
10. Midlothian Heritage (5-3)
11. Sunnyvale (6-4)
12. Kennedale (12-3)
13. Stephenville (4-1)
14. La Vega (8-2)
15. Brownwood (7-1)
16. Sanger (5-2)
17. Mexia (8-3)
18. Rockport-Fulton (11-3)
19. Navarro (9-3)
20. Beeville Jones (4-1)
21. Crystal City (4-0)
22. Palestine (4-0)
23. Giddings (3-1)
24. Palestine (9-0)
25. Gilmer (7-1)

Class 3A

1. Brownfield (1-0)
2. Shallowater (4-0)
3. Jim Ned (8-0)
4. Canadian (8-0)
5. Fairfield (3-1)
6. Bishop (4-1)
7. Woodville (7-1)
8. Teague (2-0)
9. Idalou (6-3)
10. Aransas Pass (4-1)
11. Winnsboro (6-2)
12. Nocona (6-1)
13. Palacios (9-0)
14. Poth (8-0)
16. Little River Academy (7-1)
17. Whitesboro (7-1)
18. Pottsboro (6-2)
18. Lyford (8-0)
19. Ponder (4-5)
20. Peaster (6-4)
21. Skidmore-Tynan (8-2)
22. Maypearl (8-0)
23. Lytle (7-2)
24. Jourdanton (11-3)
25. Brock (5-4)

Class 2A

1. Panhandle (5-0)
2. Lipan (6-2)
3. Gruver (5-0)
4. Martins Mill (3-3)
5. Lovelady (5-0)
6. LaPoynor (6-0)
7. Muenster (6-2)
8. Wellington (5-3)
9. Sudan (6-4)
10. New Home (7-2)
11. Douglass (3-1)
12. Alvord (7-3)
13. Goldthwaite (8-1)
14. Sundown (6-1)
15. Mason (1-1)
16. Harper (3-1)
17. Cisco (8-1)
18. Port Aransas (5-3)
19. Woden (7-2)
20. Farwell (5-1)
21. Frankston (4-1)
22. Timpson (3-1)
23. Weimar (4-0)
24. Tenaha (2-1)
25. Evadale (7-3)

Class 1A

1. Huckabay (9-1)
2. Sands (6-1)
3. Whiteface (3-0)
4. Irion County (6-0)
5. McMullen County (5-0)
6. Neches (4-0)
7. Nazareth (4-5)
8. Roscoe Highland (5-0)
9. Jayton (4-1)
10. Graford (5-0)
11. Westbrook (4-1)
12. Hermleigh (6-3)
13. Chireno (7-3)
14. Borden County (5-3)
15. Dodd City (3-1)
16. Robert Lee (5-1)
17. Henrietta Midway (4-2)
18. Rocksprings (4-2)
19. Slidell (4-2)
20. Lingleville (4-1)
21. Wellman-Union (4-1)
22. Priddy (8-2)
23. Yantis (4-0)
24. Rankin (3-3)
25. Moulton (3-4)